Kultura materialna sprzęty i narzędzia

• Nr. inw. r2

kociołek z blachy miedzianej, bielony cyną, blacha łączona metodą lutowania, pałąk z drutu żelaznego, średnica 27 cm, wysokość 18 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r3

kociołek z blachy miedzianej, bielony cyną, blacha łączona metodą lutowania, pałąk kuty - żelazny, średnica 28 cm, wysokość 18 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r4

kociołek z blachy miedzianej, bielony cyną, blacha łączona metodą lutowania, pałąk kuty - miedziany, średnica 23 cm, wysokość 18 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r1

kociołek z blachy miedzianej, bielony cyną, blacha łączona w rulon metodą tzw. "cygańskiej drogi", kołnierz naprawiany lub łączony metodą lutowania, pałąk z drutu żelaznego, średnica 22 cm, wysokość 16 cm, Polska, początek XX w.

• Nr. inw. r5

patelnia "pięciojajeczna" z blachy miedzianej, bielona cyną, uchwyt nitowany z żelaza,  średnica 20 cm, wysokość 6 cm, uchwyt 48 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r6

patelnia "pięciojajeczna" z blachy miedzianej, bielona cyną, uchwyt nitowany z żelaza, element zdobniczy z miedzi,  średnica 20 cm, wysokość 6 cm, uchwyt 43 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r7

patelnia "trzyjajeczna" z blachy miedzianej, bielona cyną, uchwyt nitowany z żelaza, średnica 16 cm, wysokość 5 cm, uchwyt 34 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r8

patelnia z blachy miedzianej, bielona cyną, uchwyt nitowany z żelaza, średnica 20 cm, wysokość 5 cm, uchwyt 46 cm, Europa środkowa, przełom XIX i XX w.

• Nr. inw. r9

patelnia z blachy miedzianej, bielona cyną, uchwyt nitowany z żelaza, średnica 28 cm, wysokość 8 cm, uchwyt 52 cm, Bałkany, przełom XIX i XX w.